Skontaktuj się!

Masz pytanie?

Ceramika użytkowa – twórcze formowanie prosto z serca

Ceramika użytkowa gości od wieków w przestrzeniach, w których domownicy cenią sobie harmonię, bliskość z naturą, a piękno dostrzegają w najrozmaitszych inwencjach twórczych wszelkich artystów. I chociaż sposób jej tworzenia zmieniał się na przestrzeni lat, tak naprawdę zachowała wszystkie ważne cechy: zarówno te względem zdobnego wyglądu, jak i komfortowego wykorzystania. Nie od dziś wiadomo, że ten rodzaj przedmiotów mających praktyczne zastosowanie sprawia, że wnętrza stają się bardzo indywidualne i niezwykle wysublimowane.

W tym miejscu znajdują się propozycje od lokalnych twórców z Doliny Cudów, czyli od osób, których pracownie znajdują się u stóp malowniczych Karkonoszy i Gór Izerskich. Tutaj każdy przedmiot ma swoją niepowtarzalną energię zamkniętą we wzornictwie i formie. To, co dodaje jeszcze więcej uroku i odrobiny magii, to nuta tajemniczości. Najrozmaitsze kształty, kolory i ekspresywne obrazy, które można zobaczyć pośród ceramiki użytkowej, pozostawiają często mnóstwo możliwości względem własnej interpretacji. Czyż nie tak właśnie powinna działać prawdziwa sztuka?

Oprócz piękna, doskonałości tkwiącej w rzemieślniczej pracy rąk i umysłu, w tych przedmiotach odnajdzie się wygodę użytkowania. Zgrabne uchwyty kubeczków, odpowiednie względem wielkości misy i talerze, głębokie mydelniczki – dzięki tak skomponowanej ceramice można wypełnić dom aż po brzegi inteligentnymi rozwiązaniami. Rozwiązaniami, które zaczną się w kuchni, wędrować będą przez kącik jadalniany, aż po łazienkę.

 

Z myślą o kim twórcy tworzą ceramikę użytkową?

Filiżanki i kubki są zazwyczaj pragnieniem usatysfakcjonowania tych, którzy uwielbiają czuć ciepło, a nawet i gorąc aromatycznych naparów. Są tworzone z myślą o tych, którzy nade wszystko cenią sobie chwile, czy to w samotności, czy w gronie bliskich, w których liczy się na odpoczynek i relaks. Wszelkie misy i inne pomoce do eksponowania  posiłków powstają ze świadomości celebrowania wspólnych chwil. Twórcy ceramiki użytkowej to ludzie, którzy marzą o tym, aby domownicy, jak i ich goście otaczali się przedmiotami, z których i jest użytek, a także jest ogromne ucieszenie względem posiadania rzadkich okazałości.

 

Ten rodzaj ceramiki wyróżnia się również niebywałą wytrzymałością względem wysokich temperatur i odpornością na wszelkie czynniki zewnętrzne takie jak intensywne użytkowanie. Są to więc produkty idealne dla osób poszukujących jakości i solidności.

Akcesoria ceramiczne dla domu z duszą

Dom, czy też mieszkanie to miejsca, w którym nawet jeśli stawia się na minimalizm i prostotę, codziennie czegoś przybywa. I bardzo dobrze. Musimy, aby poczuć się dobrze, komfortowo, wprowadzać dodatki, które emanują na całą przestrzeń i mówią: Podróżujemy, doceniamy, odkrywamy i nie boimy się zmian. A w tym wszystkim pomogą nam właśnie akcesoria ceramiczne, które sprawiają wrażenie, jakby nas znały i tylko czekały na to, aby rozgościć się we wszelkich przestrzeniach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl